SATRANÇ ŞUBESİ

SATRANÇ ŞUBESİ

2004'te kurulan kulübümüz, 15 seneyi aşkın süredir farklı branşlarda faaliyet göstermektedir. Geçtiğimiz yıl yapılanmaya giden Satranç Şubesi, Eylül 2019'dan itibaren yeniden faaliyete geçmiştir. Bu bağlamda, okulumuz öğrencilerinden oluşan satranç kulübü, her hafta Çarşamba günü 1,5 saatlik bir çalışma için, okulumuz öğretmenlerinden Sayın Fatma Özgür'ün koordinasyonu ve Alper Efe Ataman'ın eğitimleri bünyesinde bir araya gelmektedirler.

Şube Başkanımız

Şube başkanımız Alper Efe Ataman okulumuzun 2001 dönemi mezunu olup satranç sporculuğunda FIDE-Ustası, satranç antrenörlüğünde de FIDE-Trainer unvanlarına sahiptir. Geçmiş yıllarda yaş grupları kategorilerinde Ulusal Takım antrenörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Satranç Şubesi olarak, ilimiz ve ülkemizde düzenlenecek olan takım turnuvalarına okul öğrencilerimizden oluşan takımlarla, bireysel turnuvalara da BAL Spor Kulübü lisansı altında katılmayı amaçlamaktayız. Bu faaliyetlerin yanı sıra, Ekim ayında ülke çapında ses getirecek, Bornova Anadolu Lisesi'nin marka değerine katkı verecek önemli bir satranç turnuvasını da organize etmeyi hedeflemekteyiz.

Şube faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için info@balspor.org.tr adresine e-posta yoluyla veya +90 536 357 31 56 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

SPOR OKULLARI