Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Bornova Anadolu Lisesi Spor Kulübü Derneği, 2004 yılında İzmir'de kurulmuş, 12 branşta faaliyet gösteren ve 18.000'i geçkin mezuna sahip Bornova Anadolu Lisesi camiası için harç görevi görmeyi hedefleyen bir spor kulübüdür.

Vizyonumuz

BALSPOR’u ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ prensipleriyle büyütmek.

Tesisleşmek.

Adını taşıdığımız okulumuzun, öğrencileri, velileri ve mezunları arasında harç görevi görmek.

Topluma faydalı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak.

Hedeflerimiz

Tüzüğümüzde de belirtildiği gibi önceliğimiz; gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, gençler arasında birlik-beraberliği geliştirmek, sevgi ve saygıya dayalı iyi ilişkiler kurmak, sportmence mücadele etmek ve bir sporcu olma özelliğini benimsemek, benimsetmektir.

Senelikplanlamamızdoğrultusundauygulayacağımız projelerde; adını taşıdığımız okulumuzun, öğrencileri, velileri ve mezunları arasında harç görevi görmeyi hedefliyoruz.

Sporokullarımız,yazkamplarımız,ulusal- uluslararası turnuvalarımız, sosyal sorumluluk projelerimizle; ülkemizin, şehrimizin, ilçemizin ve okulumuzun değerine değer katmak ve halkımıza yeni ufuk ve imkanlar açmak istiyoruz.

Kısa vadeli planlarımızda okuldaki sporcu gençlerimizi spora teşvik edecek imkanlar yaratmak ve mezun olduğunda aidiyet duygusunu iliklerinde hissetmelerini sağlayacak etkinlikler oluşturmayı hedefliyoruz. Unutmamak gerekir ki en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır.

Okulumuzda futbol, basketbol, voleybol, frizbee, masa tenisi takımlarında kız-erkek yaklaşık 80- 100 öğrenci bulunuyor. Spor okullarımızla bu rakamı 400’e çıkartıp, bu ekipleri mümkün olduğunca cazip hale getirip spora özendirmeyi planlıyoruz.

Bu takımların katılabilecekleri ulusal veya uluslararası etkinlikleri tespit edip katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz.

Bu takımların kişisel gelişimleri için 2. ve 3. yabancı dil eğitimi almalarını sağlamayı hedefliyoruz.

işisel gelişimlerine yardımcı olmak amaçlı yaşam koçları ile buluşturmayı

Kişisel gelişimlerini desteklemek amaçlı kurumsal firmalarda verilen eğitimlerden faydalanmalarını sağlamayı,

BALDALIŞ bünyesinde dalış eğitimleri vererek ulusal ve uluslar arası dalış merkezlerinde dalış yapabilmelerine olanak sağlamayı planlıyoruz.

Onları hayata hazırlayacak teknolojik destek temin eden eğitimleri sağlamak için;

Okulun içindeki ofisimizi kullanabilir ve eğitimler için bir takvim oluşturarak aktif bir kullanım sağlayamayı planlıyoruz.

Mezunlarımız bünyesinde bulunan herkesten eğitim vermeleri için destek isteyeceğiz.